Akce

 

Ve středu k nám zavítal na návštěvu kocour Puf, ktereho nám přinesla a představila maminka Filípka.
Puf je kocour tasy ragdoll, je klidný trpělivý a elegantní. Je moc hodný a hravý. Rád se mazlí a je zvídavý. U nás ve školce byl ale nejprve bázlivý, byli jsme potichoučku, aby si nás prohlédl a mohli jsme si ho pohladit....

Moc děkujeme maminkám a tatínkům za krásné odpoledne ve školce, společně jsme si pohráli, ochutnali cukroví a popovídali 🥰

Moc jsme se na tento den těšili, dostali jsme hodně dárků a máme z nich velikou radost. 😉🎄👍

Ve čtvrtek 12.prosince se z dětí stali malí cukráři a společně jsme si připravili cukroví 🍥 RAFAELO 🍥. Příprava tohoto chutného cukroví nás mooooc bavila a ještě jsme si při tom procvičili jemnou motoriku. Kouleli jsme kuličky a kouleli... až jsme jich měli tolik, že jsme mohli donést i na ochutnání domů.
Kdyby si někdo chtěl i cukroví RAFAELO...

V úterý 10.12. jsme pozvali rodiče do Pivovaru na naši vánoční besídku. Připravili jsme si vánoční koledování, básničky o vánocích a zahráli jsme pohádku " O Sněhurce".

V pátek 6.12. 2019 jsme se s dětmi byli podívat na tradiční Vánoční výstavu ČČK v Galerii pod radnicí. Prohlédli jsme si krásné výrobky, obrázky, přání, vánoční stromky a ručně vyřezávaný betlém.

Čekali jsme, čekali a ...... přišli, byli moc hodní a čertík byl veselý a hravý. Mikuláš přečetl z knihy hříchů. Moc nás chválil a anděl nám dal dárečky. Zazpívali jsme vánoční písničky a také jsme se společně vyfotili.
Za balíčky a dárečky moc děkujeme rodičům Dostálkovým a Šprindrichovým 🎁

Vyprávěli jsme si další příběh zvířátek ze dvorečka, která se také připravovala na Mikuláše, anděla a čerta. Povídali jsme si co to znamená být hodný x zlobivý, jak se k sobě mají chovat kamarádi a jak to zvládla naše zvířátka na dvorečku.
Také jsme si vyzdobili okna, na která jsme si namalovali bílé vločky barvou na sklo.
Slepili...

Na vánoční výstavu ČČK Ústí nad Orlicí jsme společně s rodiči připravili vánočně vyzdobenou chaloupku se zvířátky z kaštanů.
Chaloupku upekla a vyzdobila maminka Jiříčka, které moc děkujeme.
Poděkování patří i rodičům, kteří na podzim, doma s dětmi, vyráběli zvířátka z kaštanů.
Moc děkujeme, jste šikovní 👍😉❤️
Výstava se koná tento týden od 2.12....

V týdnu od 25.11. - 29.11. jsme s dětmi prožili barevný týden. Každý den jsme chodili v oblečení určené barvy🌈:

"Pod velkým kloboukem schovaná hrdlička
a v pravé ruce kouzelná hůlčička......"

V pondělí nás navštívil další zvířecí kamarád - pejsek Roník. Moc jsme se těšili a od maminky Laurinky a Sanďulky jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.