Akce

 

" Máme tu masopust - hej, hej, hej, maškary všude řádí. Dneska je veliký masek rej, dneska se dovádí,..." týden plný her, tancování, zpívání a dovádění.

KARNEVAL

20.02.2024

Tancovali jsme, zpívali, hráli různě hry, ..... bylo veselo a moc jsme si to užili.

Počasí zimním sportům nepřeje a my přesto jsme si užili hokeje, lyžování, koulování a skákání. S velkým zápalem jsme soutěžily a závodili a týden se zimními sporty si užili. Poznali jsme také státy, které sousedí s naší českou republikou.

Za Eskymáky jsme již letos "cestovali" a tak jsme si s Anetkou připomněli, která zvířátka zde žijí a pomohli zachránit malého tuleně. Společně jsme si i zazpívali. Divadlo se nám moc líbilo.

Popelka

09.02.2024

Celý týden se odehrával v atmosféře celoroční hry Z pohádky do pohádky aneb rok v Pohádkové zemi. Tentokrát jsme si představili, zahráli, vyprávěli pohádku O Popelce. Paní učitelky zahrály dětem divadélko a děti zase paní učitelkám a dětem. Hledali jsme oříšky, které děti po té vylupovaly a zkoumaly, zda jsou kouzelné či pouze jedlé :-))). Všichni...

V pátek 9. února jsme s předškoláky vyrazili do Roškotova divadla na představení Čertův švagr. Pohádka byla plná písniček. Byla veselá a poučná. A jak to tak v pohádkách bývá, dobro zvítězilo nad zlem...

Celý týden se nesl v pohádkové atmosféře. Představili jsme si pohádku O dvanácti měsíčkách, jaké postavy v ní figurují. Pohádku nám přišel představit tatínek pan Růžička v rámci celoroční hry. Pohádku jsme propojili i s emocemi a pocity, jaké můžeme mít nálady, jak u nich vypadáme. Víme, člověk může být veselý, smutný, unavený, ale i vzteklý a...

Ve středu 24. ledna navštívil naši školku tatínek pan Růžička a společně s dcerkou představili pohádkovou operetku Dvanáct měsíčků (v rámci celoroční hry Z pohádky do pohádky aneb rok v Pohádkové zemi). Děkujeme za spolupráci a fajn vystoupení.

V pátek 19. ledna navštívila naši školku maminka paní Havlová a přečetla dětem pohádku O třech prasátkach. Děkujeme za spolupráci a fajn příběh.

V pondělí jsme odcestovali na sever, za Eskymáky. Postavili jsme si iglů, chytali ryby, chodili po ledových krách. Zkoumali jsme co zmrzlo v ledu, poslechli si eskymáckou lidovou písničku a společně si vytvořili svoji eskymáckou vesnici.

Ve čtvrtek 18. ledna navštívil naši školku tatínek pan Šefc se čtením kouzelné pohádky, kterou mu četla jako malému jeho babička. Děkujeme za spolupráci a sladkou odměnu pro děti.

V tomto týdnu jsme si povídali o zvířátkách, které v zimě nespinkají. Co baští, co jim můžeme zanést do lesa. Co je to krmelec, krmítko. Naučili jsme se básničku a písničku o ptáčcích, zvířátkách. Vyrobili si krmítko ze dřívek. Celý týden byl laděn do pohody, plný her a smíchu.

Zlatovláska

05.01.2024

Pomáhali jsme Jiříkovi plnit úkoly - lovili jsme zlatou rybku, hledali mravence, kteří se nám schovali ve třídě, navlékali jsme korálky, hledali prstýnek a nakonec i princeznu Zlatovlásku.