Akce

 

Šmoulí den

19.06.2024

V úterý 18. června se konal na zahradě ČČK Šmoulí den. Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, které s hravostí zvládly.

Celý týden se nesl v pohádkové atmosféře. Vzpomínali jsme na pohádky, které nás provázely školním rokem. Děti hádaly podle obrázků o jakou pohádku by se mohlo jednat. Navštívila nás pohádková královna se zvonečkem. A jak už to tak ve většině pohádkách bývá... zazvonil zvonec a pohádkové hry je konec... Tak ahoj, celoroční hro!

Aktovkový den

14.06.2024

Ve středu 12. června proběhl ve školce Aktovkový den. Předškoláci si mohli zahrát na školáky a jít ráno do školky s aktovkou na zádech a vyzkoušet si, jaké to bude od září. Milí předškoláci, aktovky máte moc pěkné, všem dětem a učitelkám se moc líbily. Přejeme vám šťastný vstup do základní školy...

Maminka nám přečetla krásnou pohádku "O Koblížkovi" a po spinkání k svačince nás čekalo překvapení - sladký koblížek (mˇňam). Moc děkujeme za pohádku a sladké překvapení.

V úterý 11. června jsme navštívili Městské muzeum s výstavou Na vlnách dětských snů aneb Kouzelný svět pana Ambrože. Krásná výstava modelů lodí. Děti si vyrobily papírovou lodičku.

V pátek 7. června do školky přiletěli dravci. Překvapením pro nás bylo, že pan sokolník přivezl i mláďátka dravců, kterým byl akorát jeden měsíc. Letos s sebou neměl psího kamaráda a my víme, že také fenka se stala psí maminkou jedenácti štěňátek. Tak gratulujeme k přírůstkům do zvířecí rodiny a děkujeme za hezké povídání i ukázky.

Plavání

07.06.2024

Od konce dubna do začátku června děti jezdily na plavání, kde se seznamovaly s vodou. Učily se různé dovednosti ve vodě, které vedou k tomu, aby se časem naučily dobře plavat.

Výlet

07.06.2024

Ve čtvrtek 6. června začala naše velká výletová výprava. Naplnili jsme si batůžky dobrotami na celý den a vyrazili k autobusu. Cesta byla fajn a bez nehod (nemyslím dopravních) :-)) Počasí nám vyšlo báječně, sluníčko svítilo. Celý výlet se na nás usmívalo z oblohy. Hrad Kunětická hora byla velkou podívanou - nádvoří, hradby a co teprve divadlo...

Slavili jsme, pařili, dobře jsme se bavili.... Celý týden se nesl ve veselé náladě. Kdo je to rodina? Kdo do ní patří? Jaké děti jsou na světě? Na všechny možné otázky, našli jsme si obrázky... Krásný Den dětí, milé naše školičkové děti přejeme vám!

Maminka nám dnes nepřišla přečíst pohádku před spinkáním, ale přišla už ráno. Měla pro nás připravené zajímavé úkoly k pohádce "O červené Karkulce". Přinesla nám prstové maňásky a pohádku jsme si společně zahráli. Bylo to krásné dopoledne a moc děkujeme.

Pohádku jsme si zdramatizovali, vyrobili jsme si vlka i Karkulku, zpívali a povídali i bábovky jsme si upekli :-) .

Barevný týden sranda je, ve školce se vesele maluje...Malujeme barvičky, spokojené dětičky, zvířátka i kytičky, všechny možné věcičky.... Zpívali jsme, tančili, divadlo si užili.... a teď týden končí nám, s úsměvem mu zamávám...

Ve čtvrtek 16. května jsme navštívili Roškotovo divadlo s představením To je andělení! 45 min skvělých světelných, zvukových afektu s jedním jediným slovem: AHOJ... Děti tleskaly, smály se, byly nadšené...