Akce

 

V pátek 6.12. 2019 jsme se s dětmi byli podívat na tradiční Vánoční výstavu ČČK v Galerii pod radnicí. Prohlédli jsme si krásné výrobky, obrázky, přání, vánoční stromky a ručně vyřezávaný betlém.

Čekali jsme, čekali a ...... přišli, byli moc hodní a čertík byl veselý a hravý. Mikuláš přečetl z knihy hříchů. Moc nás chválil a anděl nám dal dárečky. Zazpívali jsme vánoční písničky a také jsme se společně vyfotili.
Za balíčky a dárečky moc děkujeme rodičům Dostálkovým a Šprindrichovým 🎁

Vyprávěli jsme si další příběh zvířátek ze dvorečka, která se také připravovala na Mikuláše, anděla a čerta. Povídali jsme si co to znamená být hodný x zlobivý, jak se k sobě mají chovat kamarádi a jak to zvládla naše zvířátka na dvorečku.
Také jsme si vyzdobili okna, na která jsme si namalovali bílé vločky barvou na sklo.
Slepili...

Na vánoční výstavu ČČK Ústí nad Orlicí jsme společně s rodiči připravili vánočně vyzdobenou chaloupku se zvířátky z kaštanů.
Chaloupku upekla a vyzdobila maminka Jiříčka, které moc děkujeme.
Poděkování patří i rodičům, kteří na podzim, doma s dětmi, vyráběli zvířátka z kaštanů.
Moc děkujeme, jste šikovní 👍😉❤️
Výstava se koná tento týden od 2.12....

V týdnu od 25.11. - 29.11. jsme s dětmi prožili barevný týden. Každý den jsme chodili v oblečení určené barvy🌈:

"Pod velkým kloboukem schovaná hrdlička
a v pravé ruce kouzelná hůlčička......"

V pondělí nás navštívil další zvířecí kamarád - pejsek Roník. Moc jsme se těšili a od maminky Laurinky a Sanďulky jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.

Dnešní vánoční focení - spousta legrace s panem fotografem a také nás moc zajímalo co je ve vánočních dárečcích 😉👍.
Na fotkách budeme veselí, usměvaví, bude nám to slušet 👍 😀😀😀

Halloweenský týden jsme zakončili pokusem. Ale nebyl to jen tak ledajaký pokus, byl to pokus čarodějův. Vyzkoušeli jsme si, jak spolu pracuje jedlá soda a ocet = čarodějův bublající lektvar. Každý se na "lektvaru" podílel a všem dětem se líbil .. :-)

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort) se nám moc líbily 👍😉 .

Ve čtvrtek jsme si s dětmi zadováděli v maskách. Nejprve jsme se navzájem jednotlivě představili a pak jsme začali plnit různé úkoly. Na závěr nás čekala odměna ve formě diskotéky a malého pamlsku.