Akce

 

Před velikonočními prázdninami se stala našemu skřítkovi Jasánkovi nemilá věc! Ztratily se mu ze školky barevné lístečky. Sám nevěděl, co si počíst a tak ho napadlo požádat o pomoc všechny děti ze školky.

DĚKUJEME VŠEM DĚTEM, KTERÉ SE ZAPOJILY DO AKTIVITY SE SKŘÍTKEM JARNÍČKEM A PŘINESLY NÁM JARNÍ VÝROBKY A OBRÁZKY NA NÁŠ ŠKOLKOVÝ PLOT😊

Moje tělo

26.02.2021

Povídali jsme si o zdraví, zdravé stravě, jak správně pečovat o zoubky,..

Tak jsme se dočkali té naší OLYMPIÁDY. Nejprve jsme ji jako správní olympionici zahájili a poté jsme začali závodit ve čtyřech disciplínách - běh s bobama, lyžování na biatlonovém okruhu, střelba hokejkou na branku a hod kruhem. Celé dopoledne jsme si moc užily a dostali jsme i medaile 🥇🥈🥉.

Celý týden jsme si povídali o zimních sportech. Vyprávěli jsme si zážitky z letošní zimy, kdo má jaký sport rád, zhlédli videa o našich reprezentantech na zimních olympiádách, zacvičili jsme si s kruhy a naučily se novou písničku Na lyže. A v druhé polovině týdne jsme si uspořádali olympiádu i u nás ve školce 👍💪😊🤩

" Máme tu masopust, hej, hej, hej....maškary všude řádí.Dneska je veliký masek rej, dneska se dovádí. “

Tento týden jsme si povídali o ptáčcích a zvířátkách v zimním období. Prohlíželi jsme atlasy a encyklopedie, záměrně vyhledávali ptáčky, kteří u nás zůstávají na zimu, překonali jsme překážkovou dráhu "Cesta ke krmítku" a nezapomněli jsme také do našeho krmítka doplnit semínka.

Celý týden jsme "cestovali" za eskymáky. Povídali si o zimě, hráli hru " Na mrazíka", soutěžili jsme v oblékání. Počasí nám přálo, zima byla " nejen u eskymáků" ale i u nás. Dělali jsme pokusy s vodou, ledem a sněhem. U eskymáků nás pobavila písnička, kterou jsme si poslechli.

Tři Králové

09.01.2021

V týdnu od 4.1. - 8.1. 2021 jsme se věnovali tématu Tří Králů. Postavili jsme si královskou korunu podle naší fantazie z geometrických tvarů, zahrály si hru Král sedí na trůnu, vyrobili si královské koruny a zdolali jsme překážkovou dráhu Tří Králů 😊.

Letošní besídka se konala bohužel bez rodičů, ale i tak jsme si dopoledne ve školce moc užili. Zazpívali jsme si vánoční koledy, zahráli oblíbené hry, lovili kapříky a na závěr jsme se dočkali nadílky od Ježíška. Dostali jsme například novou společenskou hru Člověče nezlob se, razítka zvířecích stop, auta záchraných složek, knížky na prohlížení i...