Akce

 

Poslechli jsme si další příběh našich zvířátek na dvorečku. Shlédli jsme ptáčky u krmítka a poznávali jsme sýkoru modřinku, sýkoru koňadru, kosa, vrabce,... a další. Z natrhaných proužků papíru jsme nalepili krmítko a domalovali sníh a nalepili sýkorku modřinku, také jsme si zahráli hru " Ptáčku, jak zpíváš" a pohybovou hru " Vrabčí honičku" ....

Tři králové

14.01.2020

S dětmi jsme začali nový rok 2020 tématem - Tři králové. Naučili jsme se písničku My tři králové, vyrobili si královské koruny a užili si královskou cestu do Betléma, kdy jsme zdolávali různé překážky.

Dnes jsme se byli podívat do Roškotova divadla na pohádky doprovázené koledami "Jak rozmařilá mlynářka lakotila" a "Půjdem spolu do betléma".
Při druhé pohádce si herci mezi dětmi vybírali dobrovolníky, kdy byli vybráni na jeviště Betynka (jako maminka Ježíška - Marie) a Vojtík (jako jeden ze Tří králů - Baltazar). Níže máme naše malé herce vyfocené...

Ve středu k nám zavítal na návštěvu kocour Puf, ktereho nám přinesla a představila maminka Filípka.
Puf je kocour tasy ragdoll, je klidný trpělivý a elegantní. Je moc hodný a hravý. Rád se mazlí a je zvídavý. U nás ve školce byl ale nejprve bázlivý, byli jsme potichoučku, aby si nás prohlédl a mohli jsme si ho pohladit....

Moc děkujeme maminkám a tatínkům za krásné odpoledne ve školce, společně jsme si pohráli, ochutnali cukroví a popovídali 🥰

Moc jsme se na tento den těšili, dostali jsme hodně dárků a máme z nich velikou radost. 😉🎄👍

Ve čtvrtek 12.prosince se z dětí stali malí cukráři a společně jsme si připravili cukroví 🍥 RAFAELO 🍥. Příprava tohoto chutného cukroví nás mooooc bavila a ještě jsme si při tom procvičili jemnou motoriku. Kouleli jsme kuličky a kouleli... až jsme jich měli tolik, že jsme mohli donést i na ochutnání domů.
Kdyby si někdo chtěl i cukroví RAFAELO...

V úterý 10.12. jsme pozvali rodiče do Pivovaru na naši vánoční besídku. Připravili jsme si vánoční koledování, básničky o vánocích a zahráli jsme pohádku " O Sněhurce".

V pátek 6.12. 2019 jsme se s dětmi byli podívat na tradiční Vánoční výstavu ČČK v Galerii pod radnicí. Prohlédli jsme si krásné výrobky, obrázky, přání, vánoční stromky a ručně vyřezávaný betlém.

Čekali jsme, čekali a ...... přišli, byli moc hodní a čertík byl veselý a hravý. Mikuláš přečetl z knihy hříchů. Moc nás chválil a anděl nám dal dárečky. Zazpívali jsme vánoční písničky a také jsme se společně vyfotili.
Za balíčky a dárečky moc děkujeme rodičům Dostálkovým a Šprindrichovým 🎁

Vyprávěli jsme si další příběh zvířátek ze dvorečka, která se také připravovala na Mikuláše, anděla a čerta. Povídali jsme si co to znamená být hodný x zlobivý, jak se k sobě mají chovat kamarádi a jak to zvládla naše zvířátka na dvorečku.
Také jsme si vyzdobili okna, na která jsme si namalovali bílé vločky barvou na sklo.
Slepili...

Na vánoční výstavu ČČK Ústí nad Orlicí jsme společně s rodiči připravili vánočně vyzdobenou chaloupku se zvířátky z kaštanů.
Chaloupku upekla a vyzdobila maminka Jiříčka, které moc děkujeme.
Poděkování patří i rodičům, kteří na podzim, doma s dětmi, vyráběli zvířátka z kaštanů.
Moc děkujeme, jste šikovní 👍😉❤️
Výstava se koná tento týden od 2.12....