Akce

 

Dnešní vánoční focení - spousta legrace s panem fotografem a také nás moc zajímalo co je ve vánočních dárečcích 😉👍.
Na fotkách budeme veselí, usměvaví, bude nám to slušet 👍 😀😀😀

Halloweenský týden jsme zakončili pokusem. Ale nebyl to jen tak ledajaký pokus, byl to pokus čarodějův. Vyzkoušeli jsme si, jak spolu pracuje jedlá soda a ocet = čarodějův bublající lektvar. Každý se na "lektvaru" podílel a všem dětem se líbil .. :-)

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort) se nám moc líbily 👍😉 .

Ve čtvrtek jsme si s dětmi zadováděli v maskách. Nejprve jsme se navzájem jednotlivě představili a pak jsme začali plnit různé úkoly. Na závěr nás čekala odměna ve formě diskotéky a malého pamlsku.

Tradiční Integrační den - setkání osob se zdravotním postižením s širokou veřejností se na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí konal ve čtvrtek 26. zářía naši předškoláci zde vystupovali 👏👍😉

Jablíčka jsme si přinesli do školky, třídili jsme si je podle barvy, velikosti. Jablíčka jsme také ochutnávali a poznávali, která jsou sladká, kyselá. Poslechli jsme si příběh o jablůňce a jejím jablíčku. Naučili jsme se mazurku “ Měla babka” .

Dravci u nás ve školce na zahradě 👍😉 Pan Karel Nejman nám vyprávěl o životě dravců a sov, o práci sokolníků na letišti. Pohladili jsme si sovu pálenou a dokonce i orla 👍👏 .Děkujeme moc za úžasnou besedu a těšíme příště.

V našem letošním projektu “Do školky za zvířátky” - jsme se s rodiči domluvili, že každý měsíc jeden z rodičů představí zvířátko, které mají doma. Rodiče si sami vybrali v kterém měsíci a které zvířátko dětem přivedou do školky.
V úterý 10. září do školky přinesla křečka Pepu paní Káťa Melezinková, maminka Martínka. Dětem vyprávěla jak o křečka...